Święto Kobiet i Mężczyzn

8 marca świętowaliśmy podwójne święto- dzień Kobiet i Mężczyzn.

Tego dnia nasi uczestnicy obdarzyli się wzajemnie mocą życzeń, pięknych wierszy jak i skromnymi upominkami.

Uczestnicy naszej placówki pokazali również tego dnia swoje umiejętności wokalne podczas udziału w zorganizowanym dla nich ” karaoke”. Była moc!!! Wszyscy śpiewali i mieli uśmiechnięte twarze co było dla nas oznaką, że wspólnie świetnie się bawili.

Czas umilił wszystkim słodki poczęstunek, pyszne ciasteczka, kawa, herbata oraz przepyszny jak zawsze obiadek.

Bal Karnawałowy 2021. Walentynki

Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu zorganizował swym podopiecznym wielkie 2 wydarzenia celebrowane przez nich co rok.

11.02. odbył się Bal Karnawałowy dla uczestników placówki, natomiast 15.02. odbyło się wspólne obchodzenie dnia Świętego Walentego.

11.02. obyła się zabawa taneczna. Oprawa muzyczna, która była rewelacyjna sprawiła, że nikt nie miał ochoty opuścić parkietu. W trakcie balu dla urozmaicenia zorganizowano liczne konkursy, zabawy z nagrodami. Zadbano o słodki poczęstunek oraz ciepłe danie by nikt nie opadł z sił.

Dzień Świętego Walentego również był dla naszych podopiecznych bardzo ważnym okolicznościowym wydarzeniem. Odbyło się spotkanie walentynkowe na którym przybliżono historię ” Walentynek”. Podopieczni otrzymali skromne upominki oraz mogli się podelektować słodkimi pysznościami. Następnym punktem wydarzenia był wspólny seans filmowy pt. ” Całe szczęście”. Na zakończenie dnia mogliśmy skosztować przepysznej pizzy, której nikt nie mógł się oprzeć.

Oba wydarzenia były doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji uczestników.

Oby przyszły rok pozwolił nam na ponowne celebrowanie niniejszych wydarzeń.

 

Wyjazd do Białej Podlaskiej 06.10.2020

6 października wybraliśmy się do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film pt. ,, WOJTYŁA. ŚLEDZTWO ”. Po seansie filmowym udaliśmy się na pyszne pierogi w pizzerii Roma. Posileni wyruszyliśmy na zakupy.

Wycieczka do Krakowa od 01.10.2020 do 04.10.2020

1 października pojechaliśmy na wycieczkę czterodniową do Krakowa. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Przewodnik opowiedział nam o pracy górników oraz zmianach jakie zaszły w ciągu stuleci. Oglądaliśmy skarby znajdujące się w podziemiach kopalni. Po wyjściu z Wieliczki udaliśmy się do hostelu gdzie po zakwaterowaniu jedliśmy pyszną obiadokolację i udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Następnego dnia zwiedziliśmy Kraków z przewodnikiem. Słuchaliśmy hejnału wieży kościoła mariackiego oraz kupiliśmy pamiątki na straganach w sukiennicach . Kolejnym punktem naszego wyjazdu było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach gdzie mogliśmy uczestniczyć w Mszy Świętej transmitowanej przez telewizję. Po czym udaliśmy się do Bazyliki i Obiektów Klasztornych w towarzystwie jednej z sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożego Miłosierdzia, która opowiadała nam o historii założenia Klasztoru, powstania Bazyliki oraz życiu siostry Faustyny Kowalskiej. Trzeciego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Oświęcimia gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy obóz Auschwitz-Birkenau. To miejsce będące symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych. W drodze powrotnej do hostelu weszliśmy na Kopiec Kościuszki, z którego zobaczyliśmy piękną panoramę Krakowa. Czwartego dnia naszego wyjazdu udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Kaplicy cudownego obrazu. Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium. Po zjedzonym obiedzie udaliśmy się do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Pomodliliśmy się w Bazylice Ofiarowania N.M.P. Zjedliśmy słynne Papieskie kremówki w dobrych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.