Wycieczka do Warszawy 03.11.2016

To była trzecia już nasza wizyta w stolicy. Warszawa za każdym razem odsłania przed nami nowe oblicza. Jak zawsze dnia było mało, aby wszystko zobaczyć. Plan wycieczki jak zwykle był bardzo napięty, ale my się wyzwań nie boimy!  Naszą wizytę w tym wielkim mieście rozpoczęliśmy od obiadu w stołówce gmachu TVP, aby nabrać sił na cały dzień atrakcji. Zwiedzanie telewizji było bardzo miłym rozpoczęciem dnia. Nasz przewodnik oprowadzał nas po kuluarach XI muzy i wtajemniczał we wszystkie telewizyjne sztuczki. Była okazja posiedzieć na kanapach „Telewizji Śniadaniowej”, poobserwować przygotowania scenografii wieczornych programów na żywo, zobaczyć jak działa greenbox,  a także przejść się korytarzem, którym maszerowała Krystyna Janda w filmie A. Wajdy pt. „Człowiek z marmuru”.

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie grobów wielu wielkich Polaków na  Cmentarzu  Stare Powązki, a także złożenie wieńca przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wieczór w Warszawie spędziliśmy bardzo przyjemnie w Teatrze Komedia na sztuce Edwarda Taylora „Żona potrzebna od zaraz” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Wszystkim najbardziej przypadła do gustu kreacja Marii Pakulnis, która otrzymała największe owacje. To było dla niektórych pierwsze spotkanie z teatrem, ale pewnie nie ostatnie.

Wycieczka była bardzo udana i do domu wracaliśmy w świetnych nastrojach,  a Warszawa to miejsce, które zapewne jeszcze odwiedzimy i znów nas zaskoczy.

Total Views: 30257 ,