Warsztaty Multimedialne

  W pracowni informatycznej uczestnicy pod kierunkiem terapeuty wykonują różnorodne prace wykorzystując do nich komputer z odpowiednim oprogramowaniem. W zależności od stopnia niepełnosprawności, stopnia zaawansowania, sprawności manualnej oraz umiejętności pisania i czytania, zajęcia przebiegają w zróżnicowany sposób. Uczestnicy przepisują teksty, wykonują okolicznościowe foldery, zaproszenia, kartki świąteczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się gry komputerowe. Rozwijają one spostrzegawczość, wyobraźnię i zmuszają do myślenia, a obsługa klawiatury i myszki jest wspaniałym ćwiczeniem manualnym.

  W naszej pracowni komputerowej znajdują się: 4 komputery stacjonarne, drukarka z funkcją xero, głośniki, aparat cyfrowy oraz łącze internetowe. Podopieczni uczą się praktycznej obsługi komputera, poznają system operacyjny i najważniejsze jego programy, a także korzystają ze sprzętów peryferyjnych, takich jak drukarka czy aparat cyfrowy.

 Uczestnicy oswajają się z nowoczesną techniką oraz uczą się jak praktycznie wykorzystać tę wiedzę w życiu codziennym. Obsługa komputera oraz umiejętność jego zastosowania zwiększa bowiem możliwość w funkcjonowaniu społecznym – porozumiewaniu się na odległość.

DSCF5965

Total Views: 3053 ,