II Majówka Integracyjna „Jestem więc tańczę” w Międzylesiu 25.05.2016

25 maja 2016r. w Międzylesiu odbyła się II Majówka Integracyjna Jestem więc tańczę” zorganizowana z inicjatywy Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu Pani Moniki Czubla, we współpracy z Wójtem Gminy Tuczna – Panem Zygmuntem Litwiniukiem.   

W majówce udział wzięło 17 placówek : Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas w Białej Podlaskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wisznicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Laskach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Anielinie, Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy w Radzyniu Podlaskim, Dzienny Dom „Senior- Wigor” w Anielinie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Białej Podlaskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Konstantynowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wisznicach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu, Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach, Dom Pomocy Społecznej w Konstantynowie, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Międzyrzecu Podlaskim oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie.

Imprezę uświetniali swymi występami wicemistrzowie Polski 2016r.w tańcach latynoamerykańskich z Klubu tańca Towarzyskiego „Zamek” w Białej Podlaskiej.

Każda placówka, która przybyła na tę imprezę zaprezentowała występ taneczny, w którym mogła przedstawić dowolny styl tańca indywidualnego lub zespołowego. Każdy występ został oceniony przez jury w składzie: pani Elżbieta Siwiak, przedstawiciel delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, pan Zbigniew Sokołowski, przewodniczący Rady Gminy w Tucznej oraz wicemistrzowie Polski w tańcu latynoamerykańskim. Jury podobały się wszystkie występy taneczne, ale szczególnie docenili najlepsze tańce. I tak- pierwsze miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas w Białej Podlaskiej, drugie miejsce- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zalutyniu, a trzecie- Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy w Radzyniu Podlaskim.

Po występach tanecznych wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszeni przez wicemistrzów tańca do wspólnej zabawy i konkursów tanecznych. Dużym powodzeniem cieszył się „Salon urody u Oli i Wioli”, gdzie wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z usług fryzjerki i kosmetyczki i wykonać makijaż lub piękną fryzurę. W trakcie nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz dyskoteki z zespołem muzycznym „Bracia P” ze Sławatycz. Na zakończenie wręczono pamiątkowe puchary. 

Total Views: 31330 ,