Uroczyste otwarcie Pracowni Rehabilitacji Ruchem połączone z VI Integracyjnym Festynem Rodzinnym w Międzylesiu 30.06.2019

30 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Rehabilitacji Ruchem w nowo otwartym budynku przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzylesiu. Otwarcie pracowni połączone było z VI Integracyjnym Festynem Rodzinnym.

Po uroczystym otwarciu i poświęceniu budynku wszyscy goście mogli wziąć udział w festynie integracyjnym. Można było dokładnie obejrzeć nowy budynek, skorzystać z dostępnych urządzeń, odbyć konsultacje z pielęgniarką – wykonać pomiar ciśnienia i cukru oraz konsultacje z trenerem personalnym i z dietetykiem.

W czasie trwania imprezy było mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na scenie pojawiła się nasza wokalistka – Ania L. w solowym występie, następnie wystąpiły dzieci i młodzież ze szkoły w Tucznej. Wiele radości sprawił występ naszych uczestników w inscenizacji wiersza Jana Brzechwy pt. „Kaczka Dziwaczka”.

W czasie festynu nie zabrakło oczywiście dmuchanych atrakcji dla dzieci, ogniska i pieczonych kiełbasek, loterii fantowej –„ każdy los wygrywa”, zabaw z animatorami, czy też pokazu pierwszej pomocy w wykonaniu miejscowych druhów OSP. Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych. Wyłoniono i nagrodzono trzy najbardziej „wysportowane” rodziny z gminy Tuczna, które brały udział w Rodzinnym Konkursie Sportowym. Wójt Gminy Tuczna Zbigniew Litwiniuk i Kierownik ŚDS w Międzylesiu Monika Czubla wręczyli zwycięzcom pamiątkowe puchary.

Festyn zwieńczyła zabawa z zespołem „Braci P” oraz wspólne grillowanie i biesiadowanie.

Budynek Pracowni Rehabilitacji Ruchem został zaadaptowany oraz wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt dzięki pieniądzom pozyskanym z funduszy unijnych. Należy dodać, że projekt to nie tylko budowa pracowni, ale także dwa panele solarne, wózki inwalidzkie, nowoczesny monitoring oraz ogrodzenie. W ramach projektu powstała także zewnętrzna siłownia.

Inwestycja rozbudowy ŚDS w Międzylesiu została zrealizowana w ramach projektu: pn. „Poprawa dostępności infrastruktury społecznej w Gminie Tuczna”. Projekt dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 (Działanie 13.2 Infrastruktura usług społecznych). Wartość całkowita projektu to 416 917,32 zł.

Total Views: 1095 ,