Wyjazd nad Zalew Zemborzycki i do Lublina 20.08.2018r.

20 lipca 2018r. pojechaliśmy nad wodę do „Słonecznego Wrotkowa”- kompleksu basenów pod gołym niebem znajdującego się nad Zalewem Zemborzyckim koło Lublina. Kompleks „Słoneczny Wrotków” składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki – atrakcji wiele, mieliśmy więc nadzieję na niezłą zabawę! Niestety, mimo zapowiadanych upałów na ten dzień, po dojechaniu na miejsce okazało się, że pogoda nie sprzyjała zupełnie kąpielom wodnym. Zażyliśmy jedynie kąpieli słonecznych, spacerując brzegiem jeziora i ciesząc oczy rozległym widokiem na Zalew Zemborzycki.

Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Spółdzielni Socjalnej Emaus w Krężnicy Jarejwspólnoty, która pomaga ludziom bezdomnym, dając im schronienie, poczucie bezpieczeństwa, ofiarowując przyjaźń i przywracając radość życia. Elżbieta Łata- kierownik ŚDS prowadzonego w ramach Stowarzyszenia EMAUS, opowiedziała nam, że spółdzielnia w ramach swej działalności prowadzi sklep, pizzerię, rzemieślniczy zakład z warsztatem stolarskim, spawalniczo-ślusarskim i tartak. Dzięki spółdzielni Emaus członkowie wspólnoty mogą godnie żyć – pracując. Sklep, funkcjonujący w ramach Stowarzyszenia Emaus, prowadzi sprzedaż rzeczy używanych, takich jak odzież, meble, bibeloty, sprzęt AGD/RTV. Aby wesprzeć działalność ośrodka Emaus zrobiliśmy zakupy w ich sklepie oraz zjedliśmy pyszny obiad w prowadzonej przez spółdzielnię pizzerii.

Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie centrum Lublina. Zaczęliśmy od spaceru przez Stare Miasto. Spacerując powoli uliczkami Lublina zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, dotarliśmy na plac Litewski, gdzie po zapadnięciu zmroku obejrzeliśmy przepiękny pokaz fontann. Zauroczeni grą świateł na wodzie z zafascynowaniem oglądaliśmy dwa pokazy multimedialne pt. „Anioły lubelskie” i „Sen o mieście”.

Tego dnia, mimo iż nie do końca sprzyjała nam pogoda, na twarzach naszych uczestników widniał uśmiech, zaś w drodze powrotnej wszyscy dzielili się własnymi wrażeniami oraz wspominali atrakcje spędzonego dnia.

Total Views: 1790 ,