IV Integracyjna Majówka Rodzinna w Międzylesiu

Już po raz czwarty odbyła się na terenie naszego ośrodka „Integracyjna Majówka Rodzinna”. Organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu oraz Wójt Gminy Tuczna. W tym roku pogoda była wymarzona, co sprawiło, że gości było bardzo dużo.
Po części oficjalnej zaprosiliśmy najmłodszych wraz z rodzicami na moc atrakcji zatytułowanych „Mamo, tato baw się ze mną”. Wspólną zabawę dzieci i rodziców poprowadził animator zabawy – Tomasz Furtak. W trakcie odbyły się występy skierowane do najmłodszej publiczności.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu przygotowali inscenizację baśni H.Ch. Andersena pt.: „Słowik” – opowieść o cesarzu Chin pragnącym posiadać słowika o pięknym głosie. Następnie wystąpiły dzieci z Punktu Przedszkolnego w Tucznej i pięknie zaśpiewały. Później były występy dzieci ze świetlicy środowiskowej „Salka Krasnalka” w Tucznej, dzieci ze szkoły Podstawowej w Dąbrowicy Dużej, Szkoły Podstawowej w Tucznej oraz z Gimnazjum w Tucznej. Tą część artystyczną swoim występem wokalnym zakończyły uczennice Szkoły Muzycznej w Brześciu.

Koncertowe popołudnie” było kolejnym punktem programu. Zaśpiewali dla nas
Natalia Marczuk, Bracia P oraz Janusz Maleńczuk – absolwent akademii muzycznej, laureat telewizyjnej „Szansy na sukces”, finalista Sopot Festival 2008, zdobywca Grand Prix Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu 2003.
Od godz.18.00 scena należała do lokalnych zespołów ludowych i wystąpili – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Tuczna „Razem” oraz Zespół „Tęcza”.
Imprezę zakończyła Zabawa Taneczna z zespołem „ Bracia P ” ze Sławatycz.

W czasie majówki odbyło się również szereg dodatkowych atrakcji t.j.: wspólne grillowanie, kiermasz ŚDS, wystawa lokalnych artystów, warsztaty malarskie, warsztaty ceramiczne, malowanie twarzy, lody, dmuchańce. Do zobaczenia za rok!

Total Views: 20444 ,